Horná Mariková

Horná Mariková Horná Mariková

Pár slov o obci

Malebná Horná Mariková otvára svoje brány každému, kto hľadá potešenie v krásnej horskej prírode, ponúka rekreačné činnosti rôzneho druhu. Je zaujímavá rázovitosťou a osobitosťou, zároveň je výnimočná i množstvom ponúkaných príležitostí, ako stráviť aktívnu dovolenku s možnosťou prežiť v každom ročnom období nezabudnuteľné zážitky.

Existujúce turistické trasy zavedú návštevníkov pešo aj na bicykloch za krásnymi výhľadmi do rázovitých horských osád, na hrebene Javorníkov aj za oddychom v kúpeľoch Nimnica. Cyklotrasy prechádzajúce po celej dĺžke obce sú v jej závere poprepájané, takže je možné jednotlivé úseky kombinovať a získať tak množstvo príležitostí pre pozorovanie všetkých krás tejto oblasti.

Pre tých, ktorí trávia svoj voľný čas radšej pri vode a v pokoji, vychutnávajúc si radosť z úlovku, je ideálnym miestom rybník priamo uprostred dediny. V centre obce sa nachádza i multifunkčné ihrisko, kde je možné prevádzkovať viaceré športové aktivity.

Milovníkom bežeckého lyžovania dokážu zlepšiť kondičku bežecké trate, ktoré sú vedené hrebeňom Javorníkov a tí, ktorí uprednostňujú skôr zjazdové lyžovanie, sa môžu vyšantiť na zjazdovkách v lyžiarskom streisku SKI Ráztoka. V romantickom prostredí marikovských lazov si na svoje prídu všetci - tí, ktorí hľadajú oddych v pohybe, aj tí, ktorí radšej relaxujú pri sladkom leňošení.

Kontaktné údaje

Obecný úrad Horná Mariková
Horná Mariková 357
018 03 Horná Mariková

https://www.hornamarikova.sk/

Prihláste sa na odber noviniek

Budete vždy vidieť, čo sa deje. Novinky Vám budeme zasielať max. raz týždenne.
V prípade potreby sa z odberu môžete kedykoľvek odhlásiť.


Členské organizácie

Mestá, obce, firmy a organizácie, ktorým záleží na lepšom Hornom Považí.


Dovolenka na Slovensku - Dobrý nápad Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky