Považská Bystrica

Považská Bystrica

Pár slov o meste

Vitajte v Považskej Bystrici, v srdci regiónu Horné Považie, v meste oddávna a možno už aj navždy spätom s jednou s najvýznamnejších vodných tepien Slovenska - s riekou Váh. Práve okolie Váhu a niekoľko vodných nádrží, predovšetkým krásne Nosice, patria k obľúbených a vyhľadávaným miestam cykloturistov a milovníkov vody i rybárčenia.

Turisticky atraktivnu Považskú Bystricu, kde na rozlohe 90,56 km2 žije viac ako 41 000 obyvateľov, obkolpujú prstence Javorníkov, Strážovských a Súľovských vrchov, kde sa ukrýva najužší vápencový kaňon v strednej Európe - Manínska tiesňava, široká ani nie štyri metre. Originálne prírodné úkazy do skál nielen Manínskej, ale aj blízkej Kostoleckej tiesňavy tisíce rokov vytesávali prúdy Manínskeho potoka.

Prechádzkou po Považskej Bystrici natrafíte na netradičné histórické pamiatky, ako napríklad na Kaplnku sv. Heleny uprostred sídliska. Za nezabudnuteľným pohľadom na mesto a jeho okolie sa oplatí vystúpiť až k zrúčaninám Považského hradu, týčiaceho sa nad niekdajšou významnou obchodnou cestou, spájajúcou juh a sever Európy.

Pri ceste za spoznávaním tajomstiev Považskej Bystrice si nenechajte ujsť ani Považskobystrický jarmo či Helenské hodové slávnosti a množstvo iných kultúrnych podujatí plných zážitkov na celý život.

Kontaktné údaje

Mestský úrad Považská Bystrica
Centrum 2/3
017 13 Považská Bystrica

http://www.povazska-bystrica.sk/

Prihláste sa na odber noviniek

Budete vždy vidieť, čo sa deje. Novinky Vám budeme zasielať max. raz týždenne.
V prípade potreby sa z odberu môžete kedykoľvek odhlásiť.


Členské organizácie

Mestá, obce, firmy a organizácie, ktorým záleží na lepšom Hornom Považí.


Dovolenka na Slovensku - Dobrý nápad Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky