Nimnica

Nimnica Nimnica

Pár slov o obci

Blízko Púchova v údolí Javorníkov leží obec, kam okúpať sa príde každý turista - cyklista i chodec. Ako mnohé krásne oblasti Slovenska, aj Nimnica patrí medzi turisticky obľúbené ciele. Pútavá je najmú pre okolitú prírodu, lákajúcu nespočetnými možnosťami na zmysluplné využitie voľného času.

Obec obklopuje pohorie Javorníky, do ktorého je možné vstúpiť viacerými značkovanými turistickými chodníkmi. Jedným z najkrajších je túra na holý a skalnatý vrch Holíš s nádhernými kruhovým výhľadom na priehradu Nosice, obce Milochov, Nimnicu, Nosice a mesto Púchov a niekoľko pohorí: Javorníky, Strážovské Vrchy, Súľovské skaly, a za dobrého počasia dokonca aj na Malú Fatru. Popri Nimnici vedie aj Vážska cyklomagistrála spájajúce Stredné a Horné Považie s Kysucami.

Lokálna vodná nádrž Nosice, ktorej domáci hovoria aj Priehrada mládeže, je ideálnou rekreačnou oblasťou pre plavcov, vodných športovcov či cyklistov. Príďte sa v lete povoziť výletnou loďou, vyskúšať si môžete aj vodné skútre, surfing, jachting, člnkovanie, lyžovanie po vodnej hladine či vodné bicykle. Ak ste ešte nikdy nelovili ryby, letné prázdniny sú ako stvorené na vaše prvé kontakty s touto pokojnou aktivitou. Možno sa vám podarí uloviť šťuku, jalca, ba dokonca kapra.

Kontaktné údaje

Obecný úrad Nimnica
Nimnica 115
020 71 Nimnica

https://www.nimnica.eu/

Prihláste sa na odber noviniek

Budete vždy vidieť, čo sa deje. Novinky Vám budeme zasielať max. raz týždenne.
V prípade potreby sa z odberu môžete kedykoľvek odhlásiť.


Členské organizácie

Mestá, obce, firmy a organizácie, ktorým záleží na lepšom Hornom Považí.


Dovolenka na Slovensku - Dobrý nápad Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky