Pružina

Pružina Pružina

Pár slov o obci

Vitajte v Pružine, v raji turistov, skalolezcov, jaskyniarov a milovníkov vodou vytvorených prírodných krás! Práve čistá voda je najväčším bohatstvom obce. Kvalitou vraj pratrí medzi slovenskú špičku. Príďte ju ochutnať a nazrite aj do romantických tiesňav a tajomstiev viac než 150 krasových jaskýň.

Vstúpte do Dúpnej jaskyne, zmapovanej už pred vyše 120 rokmi, a nechajte sa očariť nádhernými jaskynnými útvarmi. Jaskyňou vás s radosťou prevedie Jaskyniarsky klub Strážovské vrchy, ktorý ma pod drobnohľadom aj jaskyne Četníková svadba, Kortmanka, Jánošíkova, Otcova či Strážovská priepasť.

Od početných krasových prameňov priezračnej vody sa dvíhajú Radotinská tiesňava a tiesňava Sokolie, ktoré vás svojimi úzkymi koridormi povedú po stopách niekdajších vodných trás. Na samom vrchu ochraňuje Pružinu Strážov, najvyšší vrchol Strážovskcý hvrchov. Má niekoľko vrcholov vysokých viac než 1 000 metrov. Stretávajú sa na nich hranice piatich okresov - ilavského, púchovského, považskobystrického, žilinského a prievidzského. Po ceste nahor sa osviežite vo vyhľadávaných Strážovských vodopádoch.

Pružinské okolie láka návštevníkov svojou atraktivitou a množstvom príležitostí na chvíľkový návrhat k životodarnej prírode. Príďte aj vy načerpať nové sily do sviežich lesov a spoznajte pritom klenoty obce Pružina. Obec čerpala prostredky z európskych fondov na zateplenie ZŠ Štefana Závodníka a na rekonštrukciu a modernizáciu verejného osvetlenia v obci.

Kontaktné údaje

Obecný úrad Pružina
Pružina 415
018 22 Pružina

http://www.pruzina.eu/

Prihláste sa na odber noviniek

Budete vždy vidieť, čo sa deje. Novinky Vám budeme zasielať max. raz týždenne.
V prípade potreby sa z odberu môžete kedykoľvek odhlásiť.


Členské organizácie

Mestá, obce, firmy a organizácie, ktorým záleží na lepšom Hornom Považí.


Dovolenka na Slovensku - Dobrý nápad Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky