Kúpele Nimnica

Najmladšie slovenské kúpele sa nachádzajú v atraktívnom prírodnom prostredí. História kúpeľov je spojená s vodnou nádržou Nosice, ktorá je obľúbeným cieľom kúpeľných hostí. Kúpele sú charakteristické jedinečnou minerálnou vodou, ktorej liečivej účinky sa využívajú v rámci procedúr na inhalácie, pitnú liečbu a kúpele. Kúpeľní hostia si môžu vybrať z veľkého spektra kúpeľných pobytov (liečebné, senior, relaxačné, víkendové a rekondičné pobyty).

V kúpeľných domoch Caritas, Veritas, Manín, Salvator a Caritas II sa nachádzajú jedno- a dvojlôžkové izby so sociálnym zariadením, TV, telefónom, chladničkou a balkónom. Sú situované v kúpeľnom lesoparku. Komfort nadštandardného ubytovania v spojení so všetkými kúpeľnými  službami poskytuje centrálne umiestnený kúpeľný dom Balnea Grand.

Široká ponuka diétneho stravovania od racionálnej cez delenú až po vegetariánsku alebo bezlepkovú stravu, vždy doplnená čerstvou zeleninou je podávaná formou bufetových stolov pri raňajkách, obedy a večere sú servírované podľa výberu zo štyroch jedál. 

Hotel Gino Park Palace ****

Hotel sídli v historickej budove barokového kaštieľa Orlové zo 17. storočia, obklopený rozľahlým zámockým parkom, na okraji mesta Považská Bystrica, v mestskej časti Orlové.

Hotel ponúka ubytovacie, reštauračné a kongresové služby, v priestoroch reštaurácie, kaviarne, Lobby baru, v salónikoch Gino, Balassa, Hunting, vinárni  Bakchus alebo na letnej terase s detským ihriskom. Hotel disponuje 48 izbami a apartmánmi s celkovou kapacitou 106 lôžok. Nadštandardne vybavené izby v príjemnom prostredí kaštieľa zaručia nezabudnuteľný zážitok z pobytu. Ubytovaní hostia majú k dispozícii aj Wellness centrum v cene pobytu. 

Hotel Garni ***/*

Hotel Garni je situovaný v tichej lokalite 1,5 km od centra mesta. Poskytuje cenovo prístupné ubytovanie v apartmánoch a izbách. V hoteli sa nachádza reštaurácia a salóniky na rôzne kultúrno-spoločenské akcie, konferencie a prezentácie. Súčasťou hotela je aj terasa obklopená prírodou s príjemným posedením. Na prízemí sa nachádza recepcia, priestranná reštaurácia a veľký salónik. Pre návštevníkov je k dispozícii zadarmo veľké parkovisko.

Návštevníci majú možnosť ubytovať sa v izbách rôznych kategórií a apartmánoch. Všetky izby sú vybavené balkónom, vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom a toaletou. Televízor a varná kanvica je samozrejmosťou. Apartmány sú moderne zariadené s LCD televíziou. V ponuke sú dva varianty apartmánov. Prvý variant s rohovou vaňou a druhý so sprchovým kútom. Hotelové apartmány a izby vytvárajú pocit príjemnej, tichej atmosféry a komfortu.

Horský Hotel Eva Mária **

Rodinný penzión sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí CHKO Kysuce – oblasť Javorníky. Penzión je charakteristický príjemným personálom, vynikajúcou domácou kuchyňou a tichým prostredím, ktoré každého oslobodí od každodenného stresu. Lokalita ponúka rôzne možnosti pre aktívne trávenie dovolenky vo všetkých ročných obdobiach.

Izby sú vybavené manželskou posteľou prípadne ďalšími lôžkami podľa rozpisu. Pre rodiny s deťmi alebo partie sú vhodné apartmány pozostávajúce z dvoch oddelených spální a jednej kúpeľne. K dispozícií je aj detská postieľka, vlastná kúpeľňa so sprchou, WC, TV a rádio. Na izbách nie je možnosť prípravy vlastnej stravy. Zviera je povolené iba po dohode.

Na prízemí hotela sa nachádza vlastná jedáleň pre ubytovaných a reštaurácia. Raňajky a večere sa podávajú formou jednotného menu, obedy je možné doobjednať podľa vlastného výberu. Strava je domáceho charakteru s tradičnými slovenskými, ale i svetovými jedlami. Po predchádzajúcej dohode je možné jedálny lístok individuálne upraviť. V zariadení funguje denne aj reštaurácia s možnosťou objednávky.

Penzión Terno

Penzión TERNO nájdeme blízko centra Považskej Bystrice, iba pár krokov od železničnej stanice. V moderne zrekonštruovanej budove sa skrýva plný servis pre ubytovanie aj stravovanie.

V ponuke je útulné ubytovanie v dvoj- a trojlôžkových izbách. Izby sú vybavené TV, internetovým pripojením, chladničkou.

V priestoroch reštaurácie je k dispozícii denné menu a hotové jedlá podľa ponuky. V Pivnici u Janka a Marienky sú v ponuke mäsové špeciality, chutná pizza a skvelý výber vína.

Penzión je známy v poskytovaní služieb v oblasti cateringu a usporadúvania spoločenských udalostí. Svadby, oslavy, posedenia či firemné večierky sú na “dennom” poriadku.

K dispozícií sú viaceré priestory – veľká sála pre 150 ľudí, malá sála pre 72 ľudí, reštaurácia Pivnica u Janka a Marienky s kapacitou približne 30 ľudí. K prenájmu priestorov je v ponuke aj výzdoba, catering (teplá aj studená kuchyňa), prípadne DJ na objednávku.
 

Agropenzión Grunt

Nachádza sa v krásnom horskom prostredí CHKO Kysuce v centre obce Papradno. Penzión je zameraný na rekreáciu rodinného charakteru a vidiecku turistiku, taktiež je vhodný pre usporiadanie rôznych stretnutí a menších rodinných osláv. Okrem hlavných služieb, ktoré penzión ponúka sa tu každoročne v letných mesiacoch koná aj Detský letný tábor.

Kapacita penziónu je 27 lôžok, ubytovanie je možné v jednej trojlôžkovej a 8 dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky. Každá izba je vybavená TV, sprchovacím kútom, toaletou a wi-fi pripojením.

Agropenzión má vlastnú reštauráciu s kapacitou 30 miest. Ubytovaným hosťom poskytuje možnosť stravovania – raňajky, obedy, večere.

Koliba Papradno

Koliba obklopená udržiavanými horskými lúkami a pasienkami sa nachádza na farme v obci Papradno. Zameriava sa na agroturistiku a rekreáciu rodinného charakteru. Priestory koliby je možné využiť i na organizovanie väčších rodinných osláv, svadieb či firemných stretnutí.

Kapacita koliby je 20 lôžok, ubytovanie je možné počas celého roka v 2 dvojlôžkových a 4 štvorlôžkových izbách. Každá izba je vybavená satelitným TV, sprchovacím kútom, toaletou a wi-fi pripojením. Ubytovaným hosťom poskytuje možnosť celodenného stravovania – raňajky, obedy, večere.

Reštaurácia s kapacitou 50 miest ponúka chutnú slovenskú kuchyňu, predaj sezónnych syrových výrobkov z ovčieho mlieka a jahňacieho mäsa

Rekreačné stredisko Modlatín

Areál sa nachádza v obci Horná Mariková, v pohorí Javorníkov. Lokalita sa môže pýšiť množstvom malebných osád, roztrúsených po okolí. Areál  
je priestorovo veľkorysý, ponúka súkromie a kľud.

Ubytovanie je poskytované v drevenicových bungalovoch, ktoré sa skladajú z dvoch apartmánov so samostatným vchodom, kúpeľňou, oddelenou spálňou a lôžkovou časťou, ktorá je súčasťou spoločného priestoru, vybaveného kompletne zariadenou kuchynskou linkou s elektrickou dvojplatničkou. Každá ubytovacia jednotka je vykurovaná v zimných mesiacoch ústredným kúrením, no pobyt nám spríjemní aj krb umiestnený v každej jednotke. Samozrejmosťou je satelitná TV, rýchlovarná kanvica a mikrovlnná rúra.

Okrem kompletne vybavenej kuchynky v bungalove máme možnosť stravovania v blízkych reštauračných zariadeniach Hornej Marikovej s domácou stravou.

Hostia majú k dispozícií bicykle, saunu, rakety na bedminton, lopty, nástroje na opekanie či grilovanie a tiež rybárske potreby. Rybu, ktorú si chytíte, si môžete následne opiecť. Po ulovení bude takáto ryba odvážená a spoplatnená podľa platného cenníka. Ponúkame Vám možnosť loviť ryby aj metódou „chyť a pusť“. Rybársky lístok nie je potrebný, pretože sa jedná o rybník na súkromnom pozemku. 
 

Chatová osada Tiesňava
a kemping Manín

Chatová osada Tiesňava a kemping Manín sa nachádzajú v krásnom horskom prostredí strážovskej hornatiny, 6 km od Považskej Bystrice pod dominantami Malého a Veľkého Manína. Nachádza sa tu výnimočný vápencový kaňom Manínska tiesňava, ktorý je jedným z najužších v strednej Európe. Na tento kaňon nadväzuje Kostelecká tiesňava s majestátnym skalným previsom.

Chatová osada Tiesňava poskytuje ubytovanie v murovaných bungalovoch s dvoj- a trojlôžkovými izbami s vlastnou sprchou a sociálnym zariadením s kapacitou 120 lôžok. Stravovanie zabezpečuje reštaurácia v areáli chatovej osady, v ktorej je možnosť usporiadať rôzne spoločenské podujatia a oslavy. Hostia majú možnosť využiť viacúčelové ihrisko s umelou trávou, požičovňu športových potrieb a spoločenských hier. V zariadení je možné organizovať tiež školy v prírode, školenia, kurzy a iné podnikové akcie. Po dohode zabezpečíme program, súťaže či hudobnú produkciu.

Kemping Manín poskytuje ubytovanie v troj- a štvorlôžkových zrubových chatkách v celkovej kapacite 81 lôžok a plochu pre 50 stanov a karavanov. Vo svojej kategórii poskytuje kemping Manín možnosť ohrievania jedál, umyváreň so sprchami, spoločenskú miestnosť s možnosťou zapožičania spoločenských hier a športových potrieb, volejbalové ihrisko a bazén s prírodnou vodou. 

Lyžiarske stredisko SKI Ráztoka

Stredisko leží v západnej Javorníckej časti Chránenej krajinnej oblasti Kysuce, pri pramennej oblasti Marikovského potoka a pod Frňovským sedlom (916 m n. m.) v hlavnom hrebeni pohoria Javorníky. Je to oblasť málo dotknutého prostredia Javorníkov, poskytujúceho kvalitnú rekreáciu pre všetky generácie priaznivcov aktívneho pohybu a čistej prírody.

Chata Javorník je nové zariadenie, ktoré poskytuje ubytovanie v 2 päťposteľových a 2 štvorposteľových apartmánoch a 4 izbách pre 2 osoby. Kapacita chaty je približne 30 miest spolu aj s prístelkami. Všetky apartmány sú vybavené vlastným TV, sociálnym zariadením a sprchovým kútom. Poloha chaty priamo pod lyžiarskym vlekom ponúka výhľad na svah.

Stravovanie je zabezpečené v jedálni s kapacitou 150 miest. Jedálny lístok je postavený na tradičnej domácej kuchyni a chuti návštevníkov strediska. Už tradične sa v areály koná zabíjačka na snehu, kde sa podávajú zabíjačkové špeciality slovenskej kuchyne počas jedného zimného víkendu. K dispozícii je denný bar.

Zimné pobyty ponúkajú skvelú možnosť lyžovania na zjazdovke s lyžiarskymi vlekmi pre dospelých i pre deti, a kvalitné upravované bežkárske trasy.

Prihláste sa na odber noviniek

Budete vždy vidieť, čo sa deje. Novinky Vám budeme zasielať max. raz týždenne.
V prípade potreby sa z odberu môžete kedykoľvek odhlásiť.


Členské organizácie

Mestá, obce, firmy a organizácie, ktorým záleží na lepšom Hornom Považí.


Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky